KONST / Litografier / Färglitografi 12969287
*
nr 1296 9287
Per Olov Ultvedt
(1927-2006), Sverige
Färglitografi, Byggare. Signerad, numrerad 88/200, oramat löst blad, , bladets mått: 50x60 cm
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2019
kl 20:10:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/12 21:16:16
1
100 kr
9/12 16:45:12
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per Olov Ultvedt
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Läs mer om Per Olov Ultvedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byggare färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad per olov ultvedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Per Olov Ultvedt
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Läs mer om Per Olov Ultvedt
nr 1296 9287
Per Olov Ultvedt
(1927-2006), Sverige
Färglitografi, Byggare. Signerad, numrerad 88/200, oramat löst blad, , bladets mått: 50x60 cm
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/12 21:16:16 | 1 | 100 kr |
9/12 16:45:12 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per Olov Ultvedt
Per Olov Ultvedt, svensk bildkonstnär född 1927, död 2006 .Läs mer om Per Olov Ultvedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byggare färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad per olov ultvedt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49